

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Length | 2.5 mm |
| Width | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 508 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 20 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 100 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24366
Ext.Price$0.24366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24366 | $0.24366 |
| 10 | $0.20006 | $2.00060 |
| 50 | $0.19236 | $9.61800 |
| 100 | $0.17355 | $17.35500 |
| 500 | $0.16671 | $83.35500 |
| 1000 | $0.14790 | $147.90000 |
| 3000 | $0.13305 | $399.15000 |
| 5000 | $0.11969 | $598.45000 |
| 10000 | $0.11627 | $1162.70000 |
